پنج‌شنبه, 30 خرداد 1398
عنوان : با حضور نماینده فائو در ایران، بر تقویت همكاری در زمینه فعالیت های زنان روستایی و عشایری تاكید شد
کد خبر : ۱۰۹۹۸۵
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ 
ساعت : ۱۳:۵:۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

با حضور نماینده فائو در ایران،  بر تقویت همکاری در زمینه فعالیت های زنان روستایی و عشایری تاکید شد


نشستی پیرامون توسعه همکاری های ایران و فائو در در زمینه فعالیت های زنان روستایی و عشایری با حضور دکتر تورج ولی نسب مدیرکل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی ، دکتر گرولد بودکر نماینده فائو در ایران ، خانم مهندس بنی هاشم مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های زنان روستایی و عشایری در محل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان برگزار شد.  
دکتر تورج ولی نسب مدیرکل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی ضمن ابراز خشنودی از توسعه همکاری های ایران و فائو، هدف از  این نشست را بررسی ساز و کارهای اجرای پروژه های توانمندسازی زنان روستایی و عشایری و  بهره مندی از ظرفیت های موجود برای کمک به  احیای کسب و کارهای خانگی زنان روستایی در مناطق سیل زده اعلام داشت.  

خانم مهندس بنی هاشم مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های زنان روستایی و عشایری ضمن برشمردن اقدامات این دفتر درخصوص کاهش آسیب های ناشی از سیل اخیر در کشور از جمله فعالیت صندوق های "اعتبارِ پس انداز"، مشاغل خانگی زنان روستایی و عشایری را در ایجاد اقتصاد خودگردان و زودبازده  برای خانواده های روستایی در بازسازی بحران های غیر مترقبه ازجمله سیل مهم برشمرد. 
وی با اشاره به کارکردهای مشاغل خانگی زنان و صندوق های اعتبار پس انداز روستایی وعشایری، احیای آن را یکی از راه های برون رفت مشکلات ناشی از تحریم های اعمال شده در  اقتصاد کشاورزی کشور برشمرد. مهندس بنی هاشم ضمن مهم دانستن نقش فائو و ظرفیت های این سازمان بین المللی،  مشارکت  برای احیاء و توسعه مشاغل خانگی زنان روستایی و صندوق های  اعتبارات در مناطق سیل زده و  همکاری برای آموزش تسهیل گران حرفه ای کارآفرین  را خواستار شد.  
مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های زنان روستایی و عشایری از  توسعه کشت محصولات ارگانیک و گواهی شده  به عنوان رویکرد مهم این دفتر در راه اندازی مشاغل خانگی زنان روستایی خبر داد و  ابراز امیدواری کرد بتوان با همکاری معاونت زنان ریاست جمهوری و سازمان های بین المللی از جمله فائو زمینه آموزش  تسهیل گران جامعه محلی برای راه اندازی  طرحی موسوم به «باغچه های سلامت»  بیش از پیش فراهم شود.
آقای گرولد بودکر نماینده فائو در ایران ضمن استقبال از توسعه همکاری در زمینه فعالیت های زنان روستایی در پاسخ به موارد مطرح شده از سوی طرف ایرانی یادآور شد  موسسات و سازمان های بین المللی متعددی برای ارائه خدمات موردنظر وجود دارد که می توان از این ظرفیت پس از بررسی کارشناسی طرح های پیشنهادی در چارچوب اجرای پروژه های همکاری فائو  بهره مند شد و همکاریهای لازم در جهت اجرایی شدن پروژه های مزبور را پیگیری و انجام خواهیم داد. 
روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی 


 


نمایش تعداد بازدیدها : 258

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0