يکشنبه, 31 شهريور 1398
 • ساعت : ۱۳:۷:۵۱
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ 
 • تعداد بازدید : 592
 • کد خبر : ۱۱۴۶۲۴
دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان در شورای مدیران:
بر ضرورت استفاده بهینه از انرژی و ملزومات اداری در راستای هدایت صحیح منابع تاكید كرد

دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان در شورای مدیران: 
بر ضرورت استفاده بهینه از انرژی و ملزومات اداری در راستای هدایت صحیح منابع تاکید کرد


 شورای مدیران سازمان  با حضور دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان، دکتر رسول زارع  قائم مقام سازمان، دکتر سید باقر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر علی اکبر مویدی معاون سازمان و رئیس موسسه آموزش و ترویج ، کلیه مدیران دفاتر ستادی و مدیران کل دفاتر معاونت آموزش و ترویج دوشنبه 11 شهریور سال جاری در سالن اندیشه برگزار شد.
حجت الاسلام سعیدیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان با  تسلیت فرارسیدن ایام ماه محرم،. با نقل حدیثی از امام حسین علیه السلام مراجعه مردم به مدیران و مسئولان برای رفع حوائج و گرفتاری را از نعمت های الهی برشمرد که پاسخگویی به ارباب رجوع و تکریم آنان صورت شایسته شکرگزاری این نعمت است. 
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز در کلامی گهربار فرموده اند که : من خیرالناس انفعهم للناس  ، یعنی بهترین مردم کسانی هستند که بهترین نفع را به مردم برسانند و حضرت امام حسن مجتبی (ع)  نیز در این رابطه فرموده اند که دو خصلت وجود دارد که با ارزش تر و عالی تر از آن وجود ندارد ، ایمان به خدا و خدمت رسانی به مردم.
خانم مهندس فدایی مدیر روابط عمومی سازمان طی سخنانی با اشاره به ضرورت حل و فصل مسائل و مشکلات روابط عمومی ستاد و واحدهای تابعه  از جمله تامین نیروی انسانی مورد نیاز در این حوزه، خواستار برگزاری کارگاه آموزشی به شیوه تعاملی و حضوری با هدف ارتقاء توانمندیهای مسئولان روابط عمومی واحدهای تابعه سازمان در حوزه خبرنگاری و خبرنویسی شد. وی تصریح نمود که اجرای این دوره آموزشی از طریق "ویدیو کنفرانس"  و  "وب کنفرانس " اهداف آموزشی مورد انتظار را برآورده نمی سازد و این شیوه مناسب برگزاری کارگاه های تعاملی نیست.  
وی تصریح نمود که حدود 20 درصد از اخبار واصله از واحدهای تابعه سازمان  به روابط عمومی ، به علت عدم رعایت اصول خبر نویسی و مولفه های ژورنالیستی،  فاقد ارزش خبری و عناصر خبری است  و لذا لازم است افراد مسئول در این حوزه تحت آموزش قرار بگیرند.
دکتر آقایی  مدیر کل دفتر نظارت و ارزشیابی سازمان ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم ، طی سخنانی اظهار داشت که لازم است بابت دو موضوع از معاونان محترم و رئیسان محترم موسسه های تحقیقاتی تشکر نمایم؛ اول اینکه خوشبختانه در بحث شاخص های اختصاصی جشنواره شهید رجایی (در زمینه ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی و تحقیقاتی ) با توجه به اینکه این سازمان حجم گسترده ای از فعالیت های خود را  بر این موضوع متمرکز کرده است، بیشترین رشد را از نظر افزایش امتیاز در شاخص های اختصاصی ( نسبت به سال قبل ) ، در مقایسه با سایر دستگاه های اجرایی کسب کرده است. 
وی افزود: تشکر دوم به این دلیل است که خوشبختانه به نامه های دستگاه های نظارتی توجه ویژه ای مبذول می شود و در این راستا لازم است اعلام نمایم در زمینه  پاسخگویی به نامه ها در  ظرف مدت 10 روز  که موضوع ماده 10 قانون سازمان بازرسی کل کشور است ، به تحقق این مهم نزدیک شده ایم.
خانم مهندس بنی هاشم مدیر کل دفتر فعالیت های زنان روستایی و عشایری طی سخنانی اظهار داشت که به ایام مهرماه و هفته روستا و روز جهانی زن روستایی نزدیک می شویم و باید مانند سال گذشته  مقدمات برگزاری  همایش و نمایشگاه  ویژه این مناسبت فراهم شود و امسال  قصد داریم که این گردهمایی را با حضور مقامات عالی رتبه کشور برگزار نماییم .
مهندس خبیری مدیر کل دفتر ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی و شبکه ترویج پیرامون مهم ترین اقدامات انجام شده طی چند ماه گذشته در حوزه ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی ، گزارشی را ارائه نمود . وی اهم اقدامات انجام شده در این حوزه را شامل پایش پهنه ها  در سطح استانها و مطالعه بازخوردها در این زمینه ، توزیع حدود 3 هزار کامپیوتر در سطح مراکز ، پیگیری مصوبات ششمین جلسه ستاد ملی پشتیبانی مراکز جهاد کشاورزی و پیگیری تامین خودرو برای مراکز برشمرد. 
مهندس اسحاقی مدیر کل دفتر شبکه دانش و رسانه های ترویجی  در سخنانی به موضوع برنامه ریزی و اقدامات انجام شده در عرصه "ستاد ملی رسانه وزارت جهاد کشاورزی " اشاره نمود و تصریح کرد که این اقدامات در 3 حوزه  متمرکز شده و در دست بررسی قرار دارد که شامل : بخش محتوایی برنامه ، ساختار برنامه سازی (که با صدا و سیما در این زمینه توافق شده است) و بحث قراردادها و فرایند تولید برنامه می شود.
وی ادامه داد : در حوزه محتوا ، بحث شورای اطلاع رسانی وزارتخانه در راس موضوعات مطرح شده قرار دارد و همچنین شورای برنامه ریزی تلویزیونی که  با ریاست آقای دکتر خاوازی ، در سطح سازمان تشکیل خواهد شد  و ذیل این شورا  12 هسته محتوایی (از بخشهای مختلف ) در نظر گرفته شده است.
مهندس اسحاقی در ادامه ، هسته های محتوایی را در موضوعاتی از جمله باغبانی، زراعت ، سرمایه گذاری و کسب و کار ، جنگل و مرتع و آبخیزداری ، امور اراضی ،آب و خاک ، تحقیقات و آموزش و ترویج ، صنایع و بازرگانی ، شیلات و آبزیان ، امور دام ، دامپزشکی، عشایر ، تشکل هل ،زنان روستایی ، حفظ  نباتات ، سلامت غذا و محیط زیست بر شمرد. 
دکتر گل محمدی مدیر کل دفتر منابع انسانی و نوسازی اداری پیرامون  بازبینی پرونده های پرسنلی ، خاتمه روند الکترونیکی کردن پرونده های پرسنلی و اداری ، احصاء ذخیره  مرخصی پرسنل شاغل در واحدهای تابعه سازمان  و بازبینی آئین نامه استخدامی اعضای غیر هیات علمی ، گزارش اجمالی  ارائه نمود.
وی همچنین در قسمتی از سخنان خود به کمبود نیروی انسانی در حوزه امور اداری اشاره نمود و بر این نکته تاکید کرد که برای رفع این معضل  لازم است تا با استفاده و بهره گیری از سیاست های تشویقی ، استراتژی بکارگیری ِ " کارمندان چند وظیفه ای " را  به جای  " کارمندان تک وظیفه ای  " در دستور کار قرار دهیم. 
دکتر نوشاد مدیر کل دفتر خدمات فنی و پشتیبانی سازمان طی سخنانی ضمن اعلام آماری در منابع مصرفی سازمان از جمله آب شرب ، برق ، تلفن ، میهمانسرا ، لوازم و تجهیزات اداری ، لوازم التحریر و...  از وجود تبذیر و اسراف فراوان در این زمینه شدیدا  انتقاد کرد و  نظارت بیشتر مدیران و مسئولان در کنترل این موضوع را خواستار شد.
در این جلسه همچنین دکتر مویدی معاون سازمان و رئیس موسسه آموزش و ترویج و  چند تن از مدیران و مسئولان معاونت آموزش و ترویج ، گزارش فشرده ای از فعالیتها و دستاوردهای خود ارائه دادند.
در پایان جلسه ، دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان ضمن جمع بندی مباحث مطروحه  و ارائه رهنمودهای لازم، پیرامون اسراف در مصرف منابع در سازمان خطاب به  مدیر کل دفتر خدمات فنی و پشتیبانی سازمان توصیه نمود که در جایگاه نماینده تام الاختیار رئیس سازمان به کلیه حوزه ها و دفاتر مدیریتی ورود پیدا کند و تمهیداتی  جهت رفع این معضل را در دستور کار قرار دهد. 
روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی 

 

امتیاز :  ۴/۵۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0