يکشنبه, 3 تير 1397
عنوان : نشست مشترك سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد
کد خبر : ۸۷۶۹۴
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ 
ساعت : ۱۳:۴۵:۲۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نشست مشترک سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد

 

          نشست مشترک سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با وزارت کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه 24 بهمن ماه در سالن اندیشه سازمان برگزار شد. این نشست با حضور دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان، دکتر خاوازی معاون ترویج کشاورزی، دکتر سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خانم مهندس بنی هاشم مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری و تعدادی از مدیران کل سازمان برگزار شد.

               دکتر کلانتری معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرحی مبنی بر اعطای 12 هزار میلیارد تومان وام اشتغال به واجدین شرایط، بیان داشت: تجربه قبلی اعطای وام های متفاوت در دوره های گذشته نشان داد که اگرچه این وام ها با هدف اشتغال زودبازده و طرحها اعطا می شد، اما متاسفاته کاملا برطبق طرح تعیین شده، صرف کارهای هدف نشده و حدود 50 درصد آن صرف کارهای غیر هدف شده است. وی با تشریح جلسه ای که در این زمینه با حضور وزیرجهاد کشاورزی داشته بیان کرد. قرار است مجموعه هایی این تسهیلات را در اختیار روستائیان قرار دهند همچنین از کل مبلغ مذکور  حدود دو و نیم میلیارد تومان در اختیار استان بوده و تا 15 میلیارد تومان سقف اعتبارات می باشد و در دوره برگشت آن 9 ساله و با شرائط ویژه در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به ده هزار تسهیلگر در استانها و 1300 مراکز خدمات روستایی اظهار داشت: هدف ما این است که وام به افراد واجد شرائط داده شود و اولویت با شرکتهای تعاونی ها  باشد. دکتر کلانتری با اشاره به فعالیت 1550 تعاونی قدیمی و تازه تاسیس در کشور بیان داشت: امروز حرکت مستمر فشرده و سازماندهی انجام شده است تا از ظرفیت ترویجی و تسهیلگری برای راه اندازی تعاونی های جدید استفاده شود همچنین این تعاونی ها باید  متناسب با استعداد استانها و  مسائل زیستی، اجتماعی، فرهنگی منطقه و همکاری دستگاه ها تشکیل شود.

        دکتر اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی با تشریح فعالیت های سازمان در طرح نظام نوین ترویج و  پهنه بندی عرصه های کشور در ده هزار پهنه بیان داشت: ما آمادگی برای تشکیل تعاونی ها داشته و  از امکانات پهنه بندی می توان برای تشکیل تعاونی ها و یا تقویت اشتغال در تعاونی ها بهره برد و سازوکار آن را مشخص نمود. وی همکاری مراکز خدمات کشاورزی  و مراکز ترویج در استانها را برای تدوین برنامه و چارچوب همکاری ها حائز اهمیت دانست و به کار سه جانبه، سازمان تعاون روستایی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تحقیقات اشاره نمود که شروع خوبی برای اجرای کارها خواهد. دکتر زند پیشنهاد همکاری دو مجموعه را به صورت پایلوت در چهار یا پنج استان کشور ارائه داد و افزود:  همکاران ما باید برنامه توسعه اشتغال از طریق تعاونی ها را آماده نمایند تا در طول اجرای برنامه تعاونی ها در پایلوت ها، نقاط قوت و ضعف برنامه شناسایی و با توجه به تجربیات بدست آمده برنامه ملی  دنبال شود.

    سپس نظرات دو مجموعه سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و وزارت کار و رفاه اجتماعی استماع گردید و برای انجام جلسات آتی برنامه ریزی شد.

                                      

                                                                                                 روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی

 


نمایش تعداد بازدیدها : 251

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0