يکشنبه, 3 تير 1397
عنوان : در نشست مشترك سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی با سازمان فنی و حرفه ای كشور، محورهای همكاری دوجانبه بررسی شد
کد خبر : ۸۷۶۹۶
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ 
ساعت : ۱۳:۵۶:۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

در جلسه مشترک سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با سازمان فنی و حرفه ای کشور، محورهای همکاری دوجانبه بررسی شد

 

          نشست مشترک سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با سازمان فنی و حرفه ای کشور روز سه شنبه 24 بهمن ماه در سالن اندیشه سازمان برگزار شد. این نشست با حضور دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان، دکتر خاوازی معاون ترویج کشاورزی سازمان، دکتر پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور، مهندس موسوی معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای، خانم مهندس بنی هاشم مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری و تعدادی از مدیران کل سازمان برگزار شد.

          دکتر اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی با تشریح فعالیت های مختلف سازمان در زمینه های تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی طی سخنانی به محورهای همکاری با سازمان فنی و حرفه ای کشور پرداخت. وی  با مهم دانستن پایداری اشتغال در روستاها، بیان داشت: امروز روستا ها به دو گروه "کشاورز محور" و "روستاهای خدمات و صنعت محور" تقسیم می شوند. در روستای کشاورز محور، علت پایداری ، درآمد حاصل از کشاورزی است و ما می توانیم در این مقوله با شما همکاری داشته باشیم. دکتر زند در مورد همکاری مشترک افزود: سازمان تحقیقات با کمک سازمان فنی و حرفه ای کشور می تواند با استفاده از ظرفیت های هر دو بخش، هم پوشانی و هم افزایی زیادی در فعالیت ها داشته باشد و باید در این زمینه با همکاری دکتر خاوازی معاون ترویج کشاورزی و آقای موسوی کارشناس سازمان فنی حرفه ای، تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت جهاد کشاورزی و سازمان فنی حرفه ای  به روز شده برای سال 97 برنامه کاری تدوین گردد.

       دکتر پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور با اشاره به تفاهم نامه انجام شده در سال های گذشته با وزارت جهاد کشاورزی، توانمندسازی روستایی را چارچوب مناسبی برای ادامه همکاری با سازمان دانست. وی همکاری با سازمان را فرصت خوبی برای همکاری پایدار و موثر برشمرد و به موضوع توانمندسازی روستایی پرداخت و افزود: دو مجموعه می توانند به الگویی برسند که بحث پایدار سازی روستا ها مطرح می شود، اگرچه عمده تمرکز شما در حوزه کشاورزی است، اگر موضوع توانمندسازی زیست و حیات روستایی را هدف قرار دهیم به بحث پایدار سازی جمعیت روستایی و توانمندسازی روستاها و ارتقاء مهارت آنها در این راستا خواهیم رسید.

        مهندس موسوی معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای کشور طی گزارشی به تفاهم نامه های قبلی که این سازمان با وزارت جهاد کشاورزی منعقد نمود اشاره داشت و بیان کرد: این سازمان هر ساله  به 120 هزار نفر روستائی آموزش می دهد که از این تعداد 70 درصد در رشته های کشاورزی و 30 درصد در زمینه مشاغل غیر مرتبط کشاورزی می باشد و امسال نیز در نه ماهه اول سال حدود 90 هزار نفر  توسط این سازمان از آموزش برخوردار شده اند. وی همچنین به توافق مجموعه خود با موسسه آموزش عالی علمی کاربردی برای یکسان سازی استانداردهای آموزشی اشاره نمود. وی با اشاره به برنامه توسعه ششم بیان داشت در سازمان فنی و حرفه ای پیش نویس طرحی برای آموزش یکصد هزار نفر تسهیلگر آماده شده که برطبق آن هرساله در تعداد 2300 روستا به کشاورزان و بهره برداران آموزش داده شود.

        در ادامه مدیران دو سازمان به ارائه پیشنهاد خود در رابطه با فعالیت های مشترک پرداختند و پس از تبادل نظر، مقرر شد با همکاری دکتر خاوازی معاون ترویج کشاورزی و  مهندس موسوی معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای کشور ظرفیت های همکاری بین طرفین جمع بندی و گزارش لازم ارائه گردد.

                                                                                            روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 279

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0