دوشنبه, 4 شهريور 1398
 • ساعت : ۱۱:۵۹:۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ 
 • تعداد بازدید : 240
 • کد خبر : ۸۸۵۸۴
بازدید مسئولان انجمن موسسات تحقیقات كشاورزی آسیا و اقیانوسیه ( APAARI) از پژوهشگاه بیوتكنولوژی كشاورزی
 

بازدید مسئولان انجمن موسسات تحقیقات کشاورزی آسیا و اقیانوسیه (آپاری) از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

رئیس و معاون اجرایی انجمن موسسات تحقیقات کشاورزی منطقه آسیا و اقیانوسیه (APAARI)، صبح روز سه شنبه  15 اسفندماه 96 از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی بازدید  نموده  و با فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشگاه آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، در این نشست که با حضور دکتر راوی ختارپال، و دکتر یوسف ظفر محققان بین المللی پاکستانی از طرف آپاری (APAARI) و دکتر بهزاد قره یاضی، دکتر سیدقاسم حسینی سالکده، دکتر پژمان آزادی، دکتر مریم جعفرخانی کرمانی و دکتر شهره آریایی نژاد از طرف پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی برگزار شد، طرفین بر لزوم انجام تحقیقات کاربردی در حوزه کشاورزی و تعامل گسترده بین آپاری و پژوهشگاه تاکید کردند.

در این جلسه، یوسف ظفر، رئیس آپاری، در خصوص مسایل مربوط به انجام تحقیقات کشاورزی در پاکستان گفت: اخیرا در این کشور از موسسات تحقیقاتی درخواست شده تا به جای انجام تحقیقات پراکنده که عموما بیشتر منجر به انتشار مقالات در مجلات کثیرالانتشار می شود، بر انجام تحقیقات کاربردی تاثیرگذار در زمینه کشاورزی تمرکز نمایند.

وی با تشریح چشم انداز و برنامه های آینده این انجمن گفت: چشم انداز آپاری تا سال 2030، انجام تحقیقات و نوآوری برای توسعه کشاورزی پایدار در آسیا و اقیانوسیه است و ماموریت آن، ترویج، هماهنگی و تقویت سیستم های تحقیق و توسعه کشاورزی و مواد غذایی از طریق مشارکت و همکاری، توسعه ظرفیت و حمایت از توسعه پایدار کشاورزی در آسیا و اقیانوسیه است.

همچنین در این نشست، خطرپال، معاون اجرایی انجمن موسسات تحقیقات کشاورزی منطقه آسیا و اقیانوسیه ضمن معرفی این انجمن اظهار داشت: آپاری در سال 1990 با ابتکار سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (FAO) و اکثر مراکز تحقیقاتی کشاورزی ملی (NARS) منطقه با هدف اقدامات داوطلبانه، مبتنی بر عضویت غیرسیاسی ایجاد شده است.

در ابتدای این بازدید نیز حسینی سالکده، معاون پژوهشی پژوهشگاه فعالیت ها، اقدامات و پروژه های درحال تجاری و تجاری شده پژوهشگاه را تشریح کرد.  همچنین در پایان این نشست، قره یاضی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری و تعامل میان پژوهشگاه و آپاری اظهار داشت: پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی هم از طریق سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات) به عنوان یکی از نهادهای تابعه این سازمان و هم به صورت مستقل قادر است زمینه های همکاری با این انجمن را گسترش داده و تفاهم نامه یا قراردادهای لازم را منعقد نماید.

محققان و مسئولان انجمن موسسات تحقیقات کشاورزی منطقه آسیا و اقیانوسیه، پیش از بازدید از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، با حضور در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از نزدیک با فعالیت های این سازمان آشنا شدند و در ادامه، از سایر موسسات تحقیقات کشاورزی بازدید کردند.

گفتنی است تشکیل گروه‌های کاری، اجلاس ها و سمینارها برای بحث در خصوص مشکلات علمی یا سازمان ترویج، تحقیقات و آموزش کشاورزی، برگزاری مطالعات فنی، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، حفظ ارتباط با آژانس‌ ها، موسسات، سازمان ها و سایر دستگاه‌ ها که درون و یا بیرون منطقه، فعالیت های مشابه را به عهده دارند، توسعه تحقیقات با همکاری یکدیگر بین موسسات عضو، توسعه تحقیقات کشاورزی در قاره های آسیا و اقیانوسیه از جمله اهداف و وظایف انجمن موسسات تحقیقات کشاورزی آسیا و اقیانوسیه به شمار می رود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0