چهارشنبه, 25 مهر 1397
عنوان : بازدید معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور زراعت از پروژه امنیت غدایی ایران – ایكاردا در استان كردستان
کد خبر : ۹۳۲۴۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ 
ساعت : ۹:۵۷:۴۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

بازدید معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور زراعت از پروژه امنیت غدایی ایران – ایكاردا در استان كردستان


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان،  روز شنبه 12 خرداد ماه جاری  مهندس عباس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت و  هیات همراه در معیت رئیس و معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان و مسئولین سازمان جهاد کشاورزی استان، به مناسبت روز مزرعه از مزارع پلاتفرم پروژه امنیت غذایی ایران ایکارد در استان کردستان بازدید کرد.

در ابتدای این بازدید معاون پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی در خصوص چگونگی کشت پلاتفرم پروژه مذکور توضیحات لازم را ارائه  نمود.

سپس آقای کشاورزی طی سخنانی اظهار داشت: پروژه امنیت غذایی ایران - ایکاردا در استان کردستان به خوبی اجرا شده و امیدواریم در آینده  به اهداف تعیین شده در این پروژه نائل گردیم. 

وی تصریح کرد:  اجرای پروژه امنیت غذایی ایران ایکاردا تحولی عظیم در کشاورزی دیم در کشور ایجاد خواهد کرد ، کشاورزی حفاظتی و  کشت محصولات علوفه ای  دیم با تناژ مناسب و ارقام مختلف نخود مناسب برای برداشت مکانیزه از اهداف این پروژه در استان کردستان است که تلاش می شود با بکار گیری نیروهای توانمند، اهداف این پروژه را تحقق بخشید .

مهندس کشاورز افزود: کاشت ارقام محصولات کشاورزی سازگار با اقلیم، پایداری در تولید، اشتغال و افزایش درآمد برای کشاورزران از دست آورد های این پروژه در آینده خواهد بود .

وی همچنین باحضور در مزرعه چغندر قند شهرستان سقز از کشت نشایی چغندر قند با حضور مدیر زراعت جهاد کشاورزی ۱۲ استان کشور رونمایی کرد و اذعان داشت که به دلیل کاهش بارندگی و افت آبهای زیرزمینی باید مدیریت آب در مزارع را به عنوان یک اولویت مهم اجرایی کرد .

عباس کشاورز در ادامه تاکید کرد: تولید محصولات کشاورزی با کاشت نشائی باید مد نظر کشاورزان باشد که با این روش  می توان  استفاده صحیح آب در مزارع را مدیریت کرد .

مشارالیه خاطر نشان کرد: افزایش تولید با مصرف کمترین مقدار آب هدفی بزرگ است که تحقق آن دور از ذهن نیست و کشاورزان باید با بهره گیری از دانش کارشناسان به این هدف ارزشمند دست یابند .

وی در پایان با یادآوری این موضوع که منابع آبی این سرزمین به دلیل عدم مدیریت در حال کم شدن است گفت: این مهم تهدیدی است که باید با ارائه راهکار مناسب و با تجدید نظر در رفتار مدیریتی مصرف آب آن را کاهش داد.

 

  


نمایش تعداد بازدیدها : 497

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0