چهارشنبه, 25 مهر 1397
عنوان : برون سپاری وظایف غیرحاكمیتی موسسه تحقیقات علوم باغبانی در تعامل بخش خصوصی با تاكید بر توسعه ارقام تقاضامحور مورد بررسی قرار گرفت
کد خبر : ۹۳۴۱۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ 
ساعت : ۱۳:۳۱:۴۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

 

برون سپاری وظایف غیرحاکمیتی موسسه تحقیقات علوم  باغبانی در تعامل بخش خصوصی با تاکید بر توسعه ارقام تقاضامحور مورد بررسی قرار گرفت

به منظور ارتقای مشارکت فعالیت های موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور در تعامل با بخش خصوصی، نشستی با حضور دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان، دکتر محمدعلی باغستانی مشاور رئیس سازمان، دکتر سیدباقر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، دکتر حسن علیپور معاون دفتر امور فناوری، دکتر داراب حسنی رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور و معاونان وی سه شنبه 22خرداد سال جاری در سالن اندیشه سازمان برگزار شد. در این جلسه ضمن تاکید بر ارائه برنامه نوسازی موسسه تحقیقات علوم باغبانی در افق 1404 ، موضوعات مهمی از قبیل نحوه مشارکت با بخش خصوصی و بهره گیری از ظرفیت آن در معرفی فناوری های موردنیاز بخش اجرا و آینده پژوهی در پاسخ به تغییر اقلیم مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر داراب حسنی رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور ضمن بیان ماموریت ها و اهداف این موسسه بر اثربخشی و تحول سازی وظایف پژوهشی تعریف شده در چشم انداز جاری موسسه تاکید کرد. وی ضمن ارائه آماری از اراضی زیر کشت محصولات باغبانی در کشور، محور فعالیت های  پژوهشی موسسه تحقیقات علوم باغبانی را در  3 موضوع کلان  ژنتیک و به نژادی، فناوری و مدیریت تولید ،فیزیولوژی و فناوری پس از برداشت برشمرد.

دکتر حسنی فعالیت های قابل واگذاری موسسه را  شامل 17 عنوان دانست که از آن جمله می توان به اصلاح ارقام ، معرفی 119 رقم داخلی در افق 1404، ارزیابی سازگاری ارقام وارداتی و به کارگیری فناوری های باغی پس از برداشت اشاره کرد.

دکتر زند معاون وزیر و  رئیس سازمان ضمن اشاره به ضرورت تدوین برنامه نوسازی موسسه تحقیقات علوم باغبانی بر افزایش سهم مشارکت بخش خصوصی در معماری آینده این موسسه تاکید کرد. وی با تاکید بر  عزم جدی سازمان در ارتقای مشارکت بخش خصوصی در تصویب پروژه های تحقیقاتی،  موسسه تحقیقات علوم باغبانی را دارای ظرفیت های بیشماری در تعامل بخش خصوصی دانست که ضرورت دارد این موسسه با تغییر در رویکرد، رفع نیازهای باغبانی کشور را با در نظر گرفتن تغییر اقلیم و ملاحظات آن مورد توجه قرار دهد. دکتر زند هم چنین با تاکید بر بهره مندی ازظرفیت های بین المللی در ارتقای توان تحقیقاتی موسسه علوم باغبانی کشور توجه جدی به اجرایی نمودن برنامه های انتقال یافته را خواستار شد.

روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 272

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0