چهارشنبه, 4 ارديبهشت 1398
عنوان : دكتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان اجرای برنامه استراتژیك را در ارتقای بهره وری و یكپارچه سازی برنامه های واحدهای تابعه سازمان موثر دانست
کد خبر : ۹۷۵۶۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ 
ساعت : ۱۱:۲:۱۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان اجرای برنامه استراتژیک را در ارتقای بهره وری و  یکپارچه سازی برنامه های واحدهای تابعه سازمان موثر دانست

نشست هم اندیشی بررسی ساز و کار اجرایی برنامه استراتژیک سازمان، با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان ، 
دکتر رسول زارع معاون پژوهش و فناوری، دکتر کامبیز بازرگان معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی، دکتر شریف روحانی مشاور رئیس سازمان در تدوین برنامه استراتژیک  و مدیران کل دفاتر پژوهشی و اقتصادی  یکشنبه 15 مهر در سالن اندیشه برگزار شد.  در این نشست ضمن تاکید بر اجرای برنامه استراتژیک با هدف یکپارچه سازی برنامه های مدون واحدهای تابعه سازمان، نحوه مشارکت رئیسان موسسه ها، پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی ملی در اجرای این برنامه مورد بررسی قرار گرفت. 
دکتر رسول زارع معاون پژوهش و فناوری سازمان ضمن قدردانی از تلاش های دکتر روحانی در تدوین برنامه استراتژیک پیشنهاداتی درخصوص نحوه مشارکت موسسه ها و مراکز و اطلاع رسانی برنامه استراتژیک از طریق به کارگیری سامانه سمپات ارائه داد.  وی اولویت سنجی طرح های پژوهشی و جلوگیری از اجرای طرح های تکراری را از جمله کارکردهای مهم برنامه استراتژیک دانست.  
دکتر بازرگان معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی با اشاره به ضرورت یکپارچه سازی برنامه های سازمان خاطر نشان ساخت اجرای برنامه استراتژیک می تواند به چابک سازی سازمان و  پاسخگویی به چالش های کلان بخش کشاورزی کمک کرده  و با در دست داشتن نقشه راه ، بهتر بتوان در خصوص مسائل عمده از جمله چالش آب یا فرسایش خاک، برآورد صحیحی از میزان کار انجام شده داشت.  
دکتر روحانی مشاور رئیس سازمان در تدوین برنامه استراتژیک  با بیان این مطلب که در تاریخ مدیریت وبرنامه ریزی سازمان تهیه الگویی مانند تدوین برنامه استراتژیک سابقه اجرایی نداشته است، ضرورت های اجرای این برنامه را در تاکیدات وزیر جهادکشاورزی در جلسه هیأت امنای سازمان یادآورشد. وی با مروری بر عناوین برنامه های کلان و زیربرنامه های مشخص شده در برنامه استراتژیک به توضیح نحوه احصای 76 شاخص کلان در اجرای این برنامه پرداخت. دکتر روحانی برنامه محوری را از جمله اهداف مهم برنامه استراتژیک دانست که ضرورت دارد با تعریف جایگاه مناسب برای برنامه های کلیدی پنج گانه، مدیریت اجرایی آن به رسمیت شناخته شود. 
دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان طی سخنانی ضمن مهم برشمردن نقش معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی در تحقق اهداف برنامه استراتژیک سازمان، اجرای این برنامه را در هدفمند ساختن  وظایف شش گانه سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی  مهم دانست. وی با اشاره به برنامه های مدون هر یک از حوزه های نوسازی، منابع انسانی، آموزش، ترویج و  حفاظت از ذخایر ژنتیکی ضرورت مرتبط شدن هر یک از برنامه های مستقل زیربخش های سازمان را با اهداف تعیین شده در برنامه استراتژیک یاد آور شد.
رئیس سازمان ، آینده پژوهی و هدفگذاری در این راستا را از جمله انتظارات خود  در خصوص اجرای برنامه استراتژیک برشمرد و ابراز امیدواری کرد با مشارکت رئیسان موسسه ها و مراکز تحقیقاتی ملی و سایر واحدهای تابعه سازمان در اجرای این برنامه بتوان  به ارتقای بهره وری در سازمان دست یافت. 

روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی نمایش تعداد بازدیدها : 358

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0