چهارشنبه, 4 ارديبهشت 1398
عنوان : حضور وزیر جهاد كشاورزی در دومین كنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی ایران و بازدید از نمایشگاه تخصصی ارقام جدید گلهای داودی پژوهشكده گل و گیاهان زینتی
کد خبر : ۹۸۳۲۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ 
ساعت : ۱۰:۲۲:۵۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

حضور وزیر جهاد کشاورزی در دومین کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی ایران و بازدید از نمایشگاه تخصصی ارقام جدید گلهای داودی  پژوهشکده گل و گیاهان زینتی

  محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی عصر روز چهارشنبه دوم آبان‌ماه در جریان سفر به استان مرکزی و شهرستان محلات از مزرعه مکانیزه، کارخانه صنایع غذایی تک، نمایشگاه گل‌های داوودی، محل احداث شهرک ماهیان زینتی و نمایشگاه دائمی گل و گیاه بازدید کرد.
همچنین حضور و سخنرانی در دومین کنگره بین‌‌المللی و سومین کنگره ملی گل‌های زینتی محلات، از دیگر برنامه‌های وزیر جهاد کشاورزی بود.

مهندس حجتی  شامگاه چهارشنبه ۲ آبان‌ماه در دومین کنگره بین‌المللی و سومین کنگره ملی گل‌های زینتی حضور یافت و طی سخنانی در این همایش  اظهار داشت : مردم محلات بسیار تلاش‌گر و کوشا هستند و آنچه باعث شده است تا ما امروز اینجا حضور داشته باشیم زحمات بی‌وقفه مردم این شهر است.
وی افزود: باید اذعان نمود که  
جایگاه ما بسیار بالاتر از وضعیت فعلی است ، ما امکانات و نیروی انسانی خوبی داریم و در تمامی بخش‌ها و به ویژه در بخش کشاورزی ، کشور ما یک کشور توانمند است.
مهندس حجتی افزود: در بخش گل و گیاه، محلات تا‌کنون افتخارات زیادی کسب کرده و با وجود منابع آبی کم ،  آینده خوبی برای آن متصور هستیم. در بخش آب و خاک سرمایه‌هایی مغفول مانده است ، ولی باید توجه داشت که ما از  بزرگ‌ترین سرمایه ،  یعنی نیروی انسانی برخوردار هستیم.  

وزیر جهادکشاورزی ادامه داد: پشت صحنه موفقیت‌های شرکت‌های خارجی بزرگ و معروف، ایرانی‌ها هستند. زمانی ما در تهیه و ساخت ابتدایی‌ترین وسائل درمانده بودیم  ،  در گذشته ۵-۶ میلیون تن گندم وارد می‌کردیم اما امروز به لطف خدا، با کمک کشاورزان و با استفاده از ابزار و روش‌های جدید توانستیم واردات گندم را به صفر برسانیم ، و از این نمونه‌ها در کشور به وفور یافت می‌شود.
مقام عالی وزارت پس از شرکت در کنگره گل وگیاهان زینتی ، از  بزرگترین نمایشگاه گلهای داودی  ( شامل 870 نوع و رنگ از ارقام گلهای داودی ، که حاصل بیش از یک دهه پژوهش است  و در معرض دید عموم علاقه مندان قرار دارد ) بازدید نمود. در این مراسم ، معاونین وزیر، رییس موسسه تحقیقات علوم باغبانی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ، جمعی از تولیدکنندگان گل و گیاهان زینتی کشور و نیز مدیران ارشد استانی و شهرستانی ، مقام عالی وزارت  را همراهی می‌کردند.
 شایان ذکر است که این کنگره از یکم لغایت سوم آبانماه جاری در پژوهشکده گل و گیاهان زینتی در محلات برگزار شد و علاوه بر ارائه حدود 200 مقاله  به شکل سخنرانی و پوستر ، هفت کارگاه آموزشی و یک تور فنی نیز در حاشیه این کنگره بمرحله اجرا درامد.  
حمایت بخش خصوصی از این کنگره را میتوان از مشخصات ممیزه و بارز این همایش برشمرد ، بگونه ای که این امر  را در سایر همایش ها بندرت میتوان مشاهده نمود.
روابط عمومی سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی 
 

 Ø¯ÙˆÙ…ین کنگره بین المللی و سومین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی ایران

Related image

 Related image


نمایش تعداد بازدیدها : 529

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0