چهارشنبه, 22 مرداد 1399
 
 • ساعت : ۱۴:۵۰:۲
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ 
 • تعداد بازدید : 1616
 • کد خبر : ۱۰۹۷۷۹
مهندس كشاورز معاون زراعت وزارت جهادكشاورزی در سفر به استان لرستان ضمن بازدید از شركت های دانش بنیان كشاورزی از پروژه های تحقیقاتی مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی  لرستان بازدید كرد

مهندس کشاورز معاون زراعت وزارت جهادکشاورزی در سفر به استان لرستان ضمن بازدید از شركت های دانش بنیان کشاورزی از پروژه های تحقیقاتی مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی  لرستان بازدید کرد


به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان، مهندس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت، در سفر به استان لرستان از شركت های دانش بنیان مستقر در مركز رشد واحدهای فن آور كشاورزی مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی لرستان شاخه بروجرد چهارشنبه 15 خرداد سال جاری بازدید کرد . حضور در  ایستگاه تحقیقاتی چند منظوره سراب چنگایی و بازدید از پروژه های مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان از دیگر برنامه  سفر مهندس کشاورز به استان لرستان بود. در این بازدید، آقایان دکتر بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، مهندس ابراهیمی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان و دکتر سپهوند رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی لرستان و جمعی از مدیران، محققان و کارشناسان مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان نیز حضور داشتند. 
مهندس کشاورز ضمن بازدید از پروژه ایران _ ایکاردا در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی با حضور در سایت جامع الگویی _ ترویجی کلزای آبی شهرستان الشتر لرستان پیرامون تولید کلزا در کشور بیان داشت : امسال با سیل در بندر ترکمن، آق‌قلا، گمیشان و علی‌آباد حجم زیادی از  مزارع کلزا به زیر آب رفت و همانطور که می دانید  کلزا بر خلاف گندم به پوسیدگی حساس است و سریع از بین می‌رود. 
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به سهم 25 درصدی استان لرستان در تولید کلزای کشور  تولید این دانه روغنی را سال جاری  500 هزار تن پیش بینی کرد و گفت: سال گذشته ۳۴۰ هزار تن برداشت داشتیم که تا روز گذشته تقریباً ۲۱۲ هزار تن خریداری شده و نسبت به مدت مشابه ۱۲ درصد بیشتر بوده است که ادامه خواهد داشت.
مهندس کشاورز با تاکید بر اینکه زنجیره تولید در بخش کشاورزی باید تقویت شود، افزود: در هیچ بخشی با خام فروشی نمی‌توان صاحب ارزش افزوده شد بنابراین در حوزه کشاورزی یکی از سیاست‌هایی که به طور جدی پیگیری می‌شود حمایت از صنایع تبدیلی است. با حمایت از این بخش می‌توانیم شاهد ایجاد اشتغال و درآمد در حوزه کشاورزی باشیم.
معاون زراعت وزارت جهادکشاورزی با حضور در مركز رشد واحدهای فن آور كشاورزی مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی لرستان از پروژه های تحقیقاتی این مرکز رشد از جمله پروژه های تولید پودر ریزجلبک جهت تغذیه دام طیور و آبزیان، تولید پودر شوینده گیاهی از برگ گردو، تولید رقم کلزای داخلی، تولید اولین رقم شبدر ایران و سایر طرح های پژوهشی مربوط به تاثیر سموم مختلف بر بیماری های گندم بازدید کرد. 

 مهندس کشاورز  ضمن تشکر از فعالیت های سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان عملکرد مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی لرستان، را در راستای توسعه زیر بخش زراعت استان نوید بخش ارزیابی کرد و تداوم تعامل مطلوب بین بخش تحقیقات و بخش اجرا را خواستار شد. 


 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.7.4.0
  V5.7.4.0