پنج‌شنبه, 17 آذر 1401
 
  • ساعت : ۸:۸:۴۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 231
  • کد خبر : ۱۶۴۱۷۵
دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان در  مراسم افتتاح اولین دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی کشور در مشهد مقدس:
تنها مسیر رسیدن به امنیت غذایی پایدار، دانش بنیان كردن بخش كشاورزی است

دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان در  مراسم افتتاح اولین دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی کشور در مشهد مقدس:

تنها مسیر رسیدن به امنیت غذایی پایدار، دانش بنیان کردن بخش کشاورزی است

 

دکتر خیام نکویی، معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، اموزش و ترویج کشاورزی در مراسم افتتاح اولین دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی کشور که در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی برگزار شد در خصوص لزوم دانش بنیان کردن بخش کشاورزی به ایراد سخنرانی پرداخت. 

به گزارش روابط عمومی مرکز خراسان رضوی، در این مراسم  افتتاحیه که در سالن آمفی تئاتر جهادگر شهید سیدمحمدتقی رضوی برگزار شد،  دکتر خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مهندس اورانی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، دکترنجفی، رئیس مرکز، دکتر ولدان، رئیس پارک علم و فناوری کشاورزی و منابع طبیعی کشور، مدیران و مقامات استانی، اتحادیه ها، اصناف و مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان بخش کشاورزی نیزحضور داشتند .

دکتر خیام نکویی معاون وزیر جهادکشاورزی در سخنرانی خود با اشاره به جمعیت آینده کشور و لزوم رسیدن به امنیت غذایی پایدار از مسیر دانش بنیان کردن بخش کشاورزی ، تصریح نمود : وجود کشاورزان نمونه و پیشرو نشان می دهد ما پتانسیل تولید با عملکرد بالا را از طریق رسوخ دانش به بهره بردار و با روش های جدید را  داریم و این امر از طریق بکارگیری و بهره مندی از  نیروی انسانی متخصص و نخبه امکان پذیر است.

وی با ذکر مثال هایی به ظرفیت بالای استان ، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و سایر دستگاه ها اظهار امیدواری کرد که  با راه اندازی دهکده فناوری و نوآوری خراسان رضوی، سهم پایین شرکت های فناور و دانش بنیان در بخش کشاورزی افزایش یابد. ایشان همچنین  پیشنهاد نمود با تشکیل کمیته ای متشکل از سازمان جهادکشاورزی استان ، مرکز تحقیقات و آموزش، آستان قدس رضوی، دانشگاه، پارک علم و فناوری و بخش خصوصی از ظرفیت بالای استان در زمینه راهبری کشاورزی دانش بنیان استفاده شود.  

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی  افزود : ما خود را مخاطب اصلی مقام معظم رهبری در شعار سال در زمینه کشاورزی و ملزم به پاسخگویی به معظم له می دانیم.

دکتر خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم نیز  طی سخنانی اظهار داشت :  طبق شعار سالی که توسط مقام معظم رهبری عنوان شد باید شاهد افزایش کمی و ارتقای کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان باشیم و هدف از افتتاح دهکده فناوری و نوآوری نیز  نیل به همین هدف است .

ایشان همچنین جایگاه ممتاز و بالای استان در بخش کشاورزی را یادآور کرد و افزود آموزش دقیق و انتقال کافی دانش آن چیزی است که  کشاورزان به آن نیاز دارند.

لازم به ذکر است مهندس اورانی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان نیز با ارائه آمار و گزارشی از وضعیت کشاورزی استان تنها راه ارتقا و حل مشکلات کشاورزی را آموزش، تحقیق و ترویج کشاورزی دانست و گفت : خوشبختانه شاهد همکاری خوب مسئولین اجرایی و محققان و مدرسان مرکز در این زمینه هستیم.
دکتر نجفی، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان  نیز ضمن عرض خیرمقدم به شرکت کنندگان و مهمانان و تبریک عید سعید فطر و هفته معلم گزارشی از وضعیت مرکز و دهکده فناوری و نوآوری استان ارائه نمود.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

6.0.3.0
V6.0.3.0