پنج‌شنبه, 17 آذر 1401
 
  • ساعت : ۲۱:۲۰:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ 
  • تعداد بازدید : 158
  • کد خبر : ۱۶۷۶۳۹
وزیر جهاد کشاورزی در سفر به آذربایجان غربی:
بازدید وزیرجهادكشاورزی و معاونان وزیر از مركز پردیس تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی شهرستان میاندوآب

وزیر جهاد کشاورزی در سفر به آذربایجان غربی:
بازدید وزیرجهادکشاورزی و معاونان وزیر از مرکز پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان میاندوآب

دکتر سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در راس هیاتی و با همراهی دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و مهندس احمدی صومعه معاون توسعه منابع و مدیریت سازمان تات، به منظور بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان‌های دو استان آذربایجان شرقی و غربی،  سه شنبه 7 تیر جاری به خطه آذربایجان سفر کرد. 
به گزارش روابط عمومی مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی بازدید از مزارع زراعی شهرستان باروق، شبکه پمپاژ روستای شبیلو شهرستان میاندوآب، بازدید از محل احداث کارخانه کنسانتره تعاون روستایی در روستای حاجی بهزاد میاندوآب، بازدید از دشت چهاربرج، مسیر کانال‌های ساحل چپ زرینه‌رود شهرستان میاندوآب، مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی و زنجیره تولید یکپارچه گوشت مرغ دهکده در شهرستان میاندوآب و شرکت در جلسه بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی از اهم برنامه‌های سفر یکروزه وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه به استان آذربایجان غربی بود.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سفر خود به خطه آذربایجان، از کشتارگاه دام و طیور، شهرک گلخانه‌ای ملکان، مرکز تحقیقات غاز، کانال آبیاری مبارک شهر و شبکه‌های فرعی سد شهید کاظمی بازدید کرد. همچنین نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی ملکان از جمله برنامه‌های وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان آذربایجان شرقی بود که در این بازدیدها معاونان و مدیران کل وزارت جهادکشاورزی و رییس سازمان جهاد کشاورزی استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی وی را همراهی کردند.
وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان آذربایجان غربی از مرکز پردیس تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان میاندوآب بازدید کرد.

 وزیر جهاد کشاورزی گفت: اکنون که دنیا دچار چالش غذایی شده، تولید کالاهای اساسی به ویژه گندم، دانه‌های روغنی و علوفه مهمترین اولویت جهاد کشاورزی است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر تولید کالاهای اساسی در کشور تاکید دارند.وی با تایید مطالبات مردمی در خصوص کشت محصولات استراتژیک و سازگار با محیط منطقه، گفت: زمین‌های مرکز تحقیقات کشاورزی باید به کشاورزان بومی واگذار شود و ما نیز نحوه واگذاری آنها را مورد رصد و رسیدگی می‌کنیم. ‌

در حاشیه این مراسم، جمعی از اهالی روستای زینال‌کندی با در دست داشتن بنر و پلاکارد با موضوع «ما جمعی از اهالی روستای زینال‌کندی خواستار ملاقات با وزیر جهاد کشاورزی هستیم»، خواسته‌های خود را مطرح کردند.

وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار، در جریان مطالبات کشاورزان روستای زینال‌کندی درباره وضعیت زمین‌های مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی میاندوآب قرار گرفت.

در این دیدار جمعی از اهالی منطقه با بیان اینکه زمین‌های مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی میاندوآب برای کشت محصولات آب‌بر از جمله پیاز به افراد غیربومی واگذار می‌شود، گفتند: ما می‌خواهیم به صورت عادلانه به ما اجاره داده شود

لازم به ذکر است که وزیر جهاد کشاورزی در یک سفر یکروزه به شهرستان‌های میاندوآب، چهاربرج و باروق از مرکز پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان میاندوآب به عنوان آخرین برنامه کاری بازدید کرد.

دکتر رضایی رئیس مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی اظهار داشت:این مرکز آموزشی و تحقیقاتی در کیلومتر ۷ جاده مهاباد واقع شده و در ۴ فارم آموزشی زراعی، باغی، دارویی و زینتی به مساحت بیش از ۳۵۲ هکتار در حال فعالیت است. این مجموعه همچنین دارای هنرستان کشاورزی به مساحت ۱۲ هزار و ۳۷۰ متر مربع و ۱۲ کلاس درس به همراه ۲ واحد آزمایشگاه، ۲ کارگاه آموزشی، یک کارگاه ماشین آلات، سایت کامپیوتر و خوابگاه است.

دکتر کامران بابازاده  رئیس پردیس آموزش کشاورزی میاندوآب نیز طرح توسعه ایستگاه تحقیقاتی و پتانسیل های موجود مرکز را به استحضار  دکتر ساداتی نژاد و هیات همراه رساند.

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

6.0.3.0
V6.0.3.0