چهارشنبه, 13 فروردين 1399
 • ساعت : ۱۱:۵۱:۵
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ 
 • تعداد بازدید : 396
 • کد خبر : ۱۲۲۲۵۵
با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی
پروژه بوقلمون مادر در ایستگاه تحقیق و توسعه بوقلمون كشور در شهرستان بناب (آذربایجان شرقی ) افتتاح شد

با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی

مراسم افتتاح پروژه بوقلمون مادر در ایستگاه تحقیق و توسعه بوقلمون كشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی ، با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر  کامبیز بازرگان معاون پژوهشی و دکتر قدسی مسئول امور استانهای سازمان تحقیقات، دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، مهندس فتحی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی ، دکتراحمد بایبوردی رئیس مرکز و مسئولین استانی و شهرستانی، سالن پرورش بوقلمون مادر در ایستگاه تحقیق و توسعه بوقلمون کشور در شهرستان بناب در نهمین روز از ایام الله مبارک دهه فجر افتتاح شد.

در مراسم افتتاح سالن پرورش بوقلمون مادر ، دکتر کاظم خاوازی طی سخنانی ضمن تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر  اظهار داشت :  به نظر بنده اهمیت این پروژه از بعد اشتغال است و این امر  می تواند  تحول عظیمی را در منطقه  و  کل کشور  ایجاد نماید و در سیمای اقتصادی روستا  نیز یک دگرگونی ایجاد نماید. 

دکتر کاظم خاوازی خاطر نشان ساخت: اگر چه ما در بخش اول این کار  ، بیشتر با همین نگاه اشتغال زایی آن را توسعه می دهیم ولی همکاران ما در موسسه علوم دامی کشور به دنبال اصلاح نژاد هستند و روی نژادهایی کار می کنند که انشاءالله بتوانیم با بهره وری بیشتر ،  هم تعداد تخم هایی که بوقلمون های اصلاح شده  در اختیار ما قرار  می دهند ،  افزایش یافته  و هم از نظر گوشت بتواند  محصولی با کیفیت  بسیار خوب داشته باشد  و هم به کسانی که این موجود زنده را نگه داری می کنند ، کمک کند  تا  درآمد بیشتری داشته باشند.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی افزود : این مهم  گوشه ای از کارهای پژوهشی بوده که امروز به صنعت تبدیل شده و می تواند  الگویی باشد برای باقی کارهایی که در بخش پژوهش کشور اتفاق می افتد.

دکتر کاظم خاوازی در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از مهندس فتحی رئیس سازمان جهاد کشاورزی  استان و دکتر احمد بایبوردی رئیس مرکز و تیمی که دست به دست هم دادند تا   این پروژه را به مرحله افتتاح رساندند ،  گفت: امیدوارم این پروژه حرکتی باشد که بتوانیم در سالهای بعد آن را تکمیل نمائیم و منشاء خیری برای کل منطقه باشد.

شایان ذکر است پروژه فوق الذکر در زمینی به مساحت 1700 متر مربع با ظرفیت 5000 قطعه بوقلمون مادر  افتتاح و به بهره برداری رسید. 

 

 

روابط عمومی 

امتیاز :  ۲/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0