سه‌شنبه, 12 فروردين 1399
 • ساعت : ۱۵:۵:۲
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ 
 • تعداد بازدید : 83
 • کد خبر : ۱۲۱۵۲۹
روابط عمومی مؤسسه تاس ماهیان گزارش داد:
دوره آموزشی انتقال تكنولوژی سیستم مدار بسته پرورش ماهی (RAS)در ایران در مؤسسه تاس ماهیان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه تحقیقات بین المللی تاس ماهیان دریای خزر، دوره آموزشی انتقال تکنولوژی سیستم مدار بسته پرورش ماهی(RAS) با هدف افزایش دانش محققین و کارشناسان مؤسسه در خصوص سیستم های آبزی پروری مدار بسته و پرورش متراکم و فوق متراکم ماهیان خاویاری روز اول بهمن 98  با حضور 25 نفر از کارشناسان و محققین مؤسسه در سالن جلسات برگزار شد. دکتر علیزاده مدرس دوره مذکور مواردی نظیر کاهش فاصله علمی –  فنی مؤسسه در زمینه مباحث نوین آبزی پروری با مؤسسات هم تراز در دنیا، ایجاد امکان کنترل حداکثری متغیرهای آبزی پروری نظیر آمونیاک، نیتریت، اکسیژن و ... در پژوهش های جاری و آتی، ایفای نقش مؤثر در تحقق برنامه های تولید گوشت و خاویار 1404با صرفه جویی حداکثری در مصرف آب مورد نیاز آبزی پروری، تولید فوق متراکم و توسعه پایدار آبزی پروری و سازگاری حداکثری با محیط زیست را از اهداف اصلی طراحی و برگزاری این دوره عنوان کرد.

سخنران مدعو در این برنامه آقای مهندس شکوریان کارشناس ارشد و مشاور آبزی پروری ماهیان خاویاری، تاریخچه ورود سیستم مداربسته پرورش ماهی به کشور در سال 1372 و نصب و راه اندازی اولین نمونه در مجتمع تکثیر و پرورش ماهی شهید بهشتی را برای حاضرین در دوره ارائه نمود. مهندس شکوریان با تحلیل چالش های نمونه وارداتی به کشور به پرسش های حاضرین در جلسه پاسخ گفت.

در دوره مذکور دکتر حمیدرضا علیزاده عضو هیأت علمی مؤسسه، در جلسه تعاملی یک روزه مباحث مختلف شامل ساز و کار سیستم های مدار بسته، سابقه ورود تکنولوژی مذکور به کشور، چالش های سیستم های مداربسته وارداتی در ایران، نمونه های موفق در دنیا را مورد بحث و بررسی قرار داد و در نهایت پیشنهادات لازم جهت اصلاح زیر ساخت های موجود در کشور و نیز هوشمند سازی و راه اندازی پایلوت RAS تحقیقاتی ماهیان خاویاری ارائه گردید.

روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه تحقیقات بین المللی تاس ماهیان دریای خزر

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0