سه‌شنبه, 12 فروردين 1399
 • ساعت : ۱۳:۱:۲۴
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ 
 • تعداد بازدید : 377
 • کد خبر : ۱۲۲۲۷۰
با حضور دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی
به مناسب چهل و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران سه طرح كشاورزی در استان زنجان افتتاح شد

با حضور دکتر کاظم خاوازی معاون  وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی

 سه طرح کشاورزی به مناسب چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران وگرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر در استان زنجان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان ، شنبه نوزدهم بهمن ماه سالجاری ، به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، با حضور دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و هیات همراه، دکتر سلطانی معاون استاندار  زنجان ، مهندس جواد تاراسی ریاست  سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ، دکتر مرادی ریاست مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی زنجان  و جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی استان و منطقه طارم، سه طرح کشاورزی افتتاح  و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در ادامه این مراسم  از برندسازی، تولید زیتون فرابکر و باغ زیتون ایستگاه تحقیقات زیتون طارم بازدید و دکتر مرادی ریاست مرکز  تحقیقات کشاورزی زنجان در طی این بازدید  توضیحات مبسوطی از فعالیت های صورت گرفته در این  ایستگاه را  بیان نمود. 

سپس طرح های ذیل توسط دکتر خاوازی و اکیپ همراه افتتاح گردید:

-  طرح تولید کنجاله زیتون (سازگار با محیط زیست) شرکت سبز دشت طارم

- طرح فرآوری و بسته بندی زیتون، شرکت آیتونا سبز طارم

- طرح فرآوری زیتون شهرک صنعتی طارم

- در ادامه این آئین ، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی طی سخنانی  ضمن تبریک ایام الله دهه فجر ، ضمن تقدیر از کارهای بسیار ارزشمندی  که در منطقه طارم بر روی زیتون  صورت گرفته است ، اظهار داشت:  یکی از مسائلی که برای وزارت جهاد کشاورزی بسیار مهم است بحث زنجیره های تولید است. در زنجیره تولید زیتون شاهد فعالیت های بسیار خوبی  از همکاری همه مسئولین  در تحت پوشش قرار دادن بخش های مهمی از این زنجیره بودیم. از اتفاقات مهم دیگر ،  استفاده از ضایعات کارخانجات فرآوری زیتون و تبدیل آن به خوراک دام بود.

دکتر خاوازی  در ادامه با اشاره به اهمیت تولید خوراک دام برای کشور و با توجه به این که بخش قابل ملاحظه ای از خوراک دام کشور  از خارج تامین می شود ، بر  تهیه و تولید  خوراک دام با  استفاده از ضایعات کشت هایی که در مناطق وجود دارد ، تاکید کرد. وی تصریح نمود که  این مهم  می تواند اتفاق بسیار ارزشمندی برای دامداران عزیز باشد ، که  علاوه بر فراهم ساختن   اشتغال زایی در  حوزه صنایع کوچک تبدیلی  ، می توان به اقتصاد و سیمای اقتصادی روستا  نیز کمک شایانی نمود. 

رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی افزود: در مجموع پروژه هایی که امروز افتتاح شد بالغ بر 50 نفر اشتغال زایی مستقیم و 100 نفر اشتغال زایی غیر مستقیم  به دنبال خواهد داشت ، که در صورت ادامه این روند  با کمک همه دستگاه ها به ویژه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست و مسئولان محلی ، انشاءا...  شاهد شکوفایی اقتصاد روستا خواهیم بود.

 

     

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

 •  
 •  
امتیاز :  ۳/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0