سه‌شنبه, 12 فروردين 1399
  • ساعت : ۱۳:۳۴:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ 
  • تعداد بازدید : 6
  • کد خبر : ۱۲۲۴۷۴
برگزاری آیین سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه های بخش كشاورزی استان فارس

برگزاری آیین سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه های بخش کشاورزی استان فارس

 به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس آیین سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه های بخش کشاورزی استان فارس در روز یکشنبه 27 بهمن ماه 98 با حضور عنایت الله رحیمی استاندار فارس، محمد مهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ، حجت الاسلام و المسلمین سید محسن قائمی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس،  علی اکبری مویدی رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و رئیس ستاد انتخاب نمونه های بخش کشاورزی کشور، ابراهیم زارع رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس و دیگر مدعوین و کارشناسان و کشاورزان استان پهناور فارس برگزارشد.

در این همایش انتقال تفاهم نامه مشترک در زمینه آموزش های مهارتی کشاورزی و رونمایی از تمبر نمونه های بخش کشاورزی انجام گردید، در حاشیه  این همایش دستاوردهای سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و ادارات وابسته در قالب بنری یکپارچه ارائه شده است.

  ابتدا دکتر قاسمی گفت: تالار ترویج امروز به وجود آمده و دستاوردهای تحقیقاتی و علمی که توسط محققین بخش کشاورزی استان به خوبی در اختیار کشاورزان و کارشناسان قرار می‌گیرد، تا آنها بتوانند در هر زمینه کشاورزی کسب علم و دانش کنند. حمایت های دولت به صورت هدفمند انجام می شود و این حمایت ها بهبود می یابد به طوری که اولویت ها و استراتژی های ویژه وزارتخانه از جمله توسعه گلخانه ها مشمول این حمایت‌ها می‌شود.

یکی از مهمترین دستاورد های این گردهمایی امضا تفاهم نامه پنج جانبه آموزش مهارتی بهره برداران فیما بین سازمان جهاد کشاورزی فارس، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، سازمان تعاونی روستایی و اداره کل فنی و حرفه ای بود.

در ادامه تجلیل از تولید کنندگان برتر سال 1398 بخش کشاورزی استان فارس با حضور مؤیدی رئیس ستاد انتخاب نمونه های کشور بود. و همچنین از پنج نمونه برتر ملی، ورزندیان تولید کننده ماهیان زینتی از شیراز و مجموعا 74 نفر نمونه استانی معرفی شدند که 12 نفر متعلق به شهر شیراز بودند.

این مراسم  با ارائه لوح های تقدیر به منتخبین بخش کشاورزی به پایان یافت.