چهارشنبه, 22 مرداد 1399
 
 • ساعت : ۱۴:۲۸:۵۲
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ 
 • تعداد بازدید : 10
 • کد خبر : ۱۲۷۸۴۸
با حضور دکتر مویدی معاون سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی
از خدمات مهندس ملك زاده تقدیر و دكتر سید محمود طبیب غفاری به عنوان سرپرست مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد دزفول منصوب و معرفی شد

نشست تکریم و معارفه سرپرست مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد دزفول، با حضور دکتر مویدی معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس امیری زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان و حجت الاسلام و المسلمین بیگدلی امام جمعه موقت شهرستان دزفول و تعدادی از مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های شمال استان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و کارکنان مرکز در سالن اجتماعات شهید زالی زاده مرکز برگزار گردید.

دکتر طبیب غفاری با ارایه برنامه‌های خود گفت: پژوهش تقاضا محور، مشارکت با بخش خصوصی و حضور در عرصه از برنامه های بنده هستند.

سید محمود طبیب غفاری با بیان اینکه محکوم به افزایش تولید هستیم، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری افزود: برخی به دنبال ورشکسته کردن و محتاج کردن مردم هستند که ما نباید این اجازه را بدهیم.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی با وجود تمام فشارها سه درصد رشد داشته است، ادامه داد: با اینکه میانگین تولید ما در بخش سبزی و صیفی از میانگین جهانی بالاتر است ولی از نظر بذر وابسته هستیم و باید با کمک کلیه محققین در این زمینه به خودکفایی برسیم .

مهندس محمدرضا ملک زاده  نیز با ارایه گزارشی از عملکرد خود اظهار داشت: پرداخت بدهی‌های مرکز، تشکیل شوراهای معاونان، هماهنگی، فرهنگی و آموزشی، تکریم همکاران، ایجاد انگیزه بین کارکنان، قانون مداری و انضباط کاری از جمله اقدامات مهم انجام شده می‌باشند .

مهندس ملک زاده افزود: حدود ۸۰ درصد پرسنل مرکز از اقشار آسیب پذیر هستند و تورم‌ها مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرد که تلاش برای رفع مشکلات آنها صورت گرفت.

وی مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد را جزو سه مرکز مهم کشور دانست و گفت: درآمد مرکز از ۲.۵ میلیارد به ۵.۵ میلیارد افزایش یافت.

ملک زاده افزود: ساخت دستگاه کارنده مستقیم بصورت مهندسی معکوس با استفاده از اعتبارات استانی و تولید ارقام جدید بذر با خصوصیات برتر نظیر کنجد شوین، سویا سالند، زیتون آوان و مشارکت در معرفی تعداد زیادی ارقام بذور از دیگر دستاوردهای مرکز می باشد .

در ادامه دکتر مویدی معاون سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی ضمن تقدیر از زحمات مهندس ملک زاده، هماهنگی و همسو بودن ایشان و این مرکز با سیاست گذاری های کلان سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و اجرای کامل طرح های مصوب ابلاغی و نیز اهتمام ویژه ایشان به امور رفاهی پرسنل را از خصوصیات برجسته ایشان برشمرد و سیاست اصلی وزارت و سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی را ارتباط کامل و تنگاتنگ بخش تحقیقات با ترویج دانست .

وی اظهار داشت: اگر عرصه کشاورزی ، تحقیقات محور باشد ، ثمرات بسیاری برای تولیدات غذایی کشور خواهد داشت .

در این مراسم طی حکمی از سوی دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان، دکترسید محمود طبیب غفاری از محققان برتر غلات کشور، به عنوان سرپرست مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد دزفول، منصوب و از زحمات و تلاش های مهندس ملک زاده تقدیر و تشکر به عمل آمد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.7.4.0
  V5.7.4.0